Jaki oczyszczacz powietrza wybrać - marka Rotenso

poster
24/11/2021
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać - marka Rotenso
Filtracja powietrza w dzisiejszych czasach stała się koniecznością. Powietrze w okresie grzewczym odbiega znacznie od norm. Dobry oczyszczacz powietrza ochroni nas przed negatywnym wpływem pyłów, alergenów, wirusów, drobnoustrojów. Nasze samopoczucie może ulec znacznej poprawie. Marka Rotenso posiada szeroki wybór oczyszczaczy powietrza. W artykule postaramy się pokazać jak dobrać oczyszczacz powietrza do swoich potrzeb.

Oczyszczacz powietrza Rotenso - dobór do powierzchni pomieszczenia

Oczyszczacz powietrza Rotenso Aero
Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Model Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Oczyszczana powierzchnia 120 m2 85 m2 70 m2 60 m2 50 m2 40 m2
Skuteczność filtracji w ciągu 1h 600 m³ 420 m³ 310 m³ 220 m³ 240 m³ 218 m³

Jak dobrać oczyszczacz powietrza do pomieszczenia? Odpowiedź wydaje się prosta. Na początku należy uwzględnić powierzchnię oczyszczanych pomieszczeń. Pamiętaj, że oczyszczacz możesz przenosić między pomieszczeniami!

Oczyszczacze powietrza marki Rotenso możemy dopasować niemal do każdego pomieszczenia. Producent proponuje sześć modeli oczyszczaczy powietrza (Rotenso Cleo, Rotenso Wint, Rotenso Piura, Rotenso Ione,Rotenso Qube, Rotenso Areo). Każde z wymienionych urządzeń dostosowane jest do filtracji innejmaksymalnej powierzchni pomieszczeń.

Najmniejszą powierzchnię (do 40m2) obsługuje oczyszczacz powietrza Rotenso Cleo. Jest to niewielkie urządzenia i możemy je bez problemów przenosić między pomieszczeniami. W ciągu dnia może pracować w salonie, a nocą w sypialni. Rotenso Cleo w ciągu 1 godziny pracy filtruje aż 218 m³ powietrza.

Pomieszczenia o powierzchni do 50 m2 oczyści Rotenso Wint Oczyszczacz ten możemy używać w pokoju, w salonie lub sypialni. Jego zaletą jest łatwość w przemieszczaniu pomiędzy pomieszczeniami. W czasie 1 godziny pracy oczyszczacz Wint skutecznie filtruje aż 240 m³ powietrza.

Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura możemy dostosować do pomieszczenia o powierzchni do 60m2. Są to już coraz większe powierzchnie. Podobnie jak poprzednie produkty znajdzie zastosowanie w dużych salonach, pokojach i sypialniach oraz pomieszczeniach biurowych. Kompaktowa obudowa pozwala swobodnie przenosić oczyszczacz pomiędzy pomieszczeniami. W ciągu 1 godziny pracy oczyszczacz powietrza Piura skutecznie filtruje aż 220 m³ powietrza.

Do pomieszczeń o powierzchni maksymalnej 70m2 polecamy oczyszczacz powietrza Rotenso Ione . Urządzenie to znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach biurowych, żłobkach i przedszkolach oraz domach jednorodzinnych/ Podczas jednej godziny pracy skutecznie filtruje aż 310 m³ powietrza i nawilża z wydajnością 200 ml/h.

Powierzchnię do 85m2 oczyści nam oczyszczacz powietrza Rotenso Qube . Rewelacyjnie poradzi sobie z filtracją powietrza w każdym pomieszczeniu komercyjnym lub prywatnym. Podczas jednej godziny pracy skutecznie filtruje 420 m³ powietrza i nawilża z wydajnością 320 ml/h.

Największą wydajnością dysponuje urządzenieRotenso Aero. To największy oczyszczacz marki Rotenso. Możemy go stosować w pomieszczeniach do 120m2. Polecany do apartamentów, biur, żłobków i przedszkoli. Podczas jednej godziny pracy skutecznie filtruje 600 m³ powietrza.


Stopnie filtracji w oczyszczaczach powietrza Rotenso.


Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Model Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Jonizacja tak tak tak tak tak tak
Lampa UV - Clean aiR Light UV - Clean aiR Light UV Clean aiR LED Light UV -
Filtr elektrostatyczny HD iAIR tak tak tak tak tak tak
Filtr antybakteryjny EPA iAIR klasy E12 tak tak tak tak nie tak
Filtr antybakteryjny EPA iAIR klasy E11 nie nie nie nie tak nie
Filtr z aktywnym węglem iAIR tak tak tak tak tak tak
Filtr zimnokatalityczny Cold Nano iAIR tak tak nie nie tak tak
Filtr nanokrystaliczny nanoCrystal iAIR tak tak nie nie nie nie
Filtr biologiczny Zeolite iAIR tak nie nie nie nie nie
Filtr wodny nawilżacza H2O piurR iAIR nie tak tak nie nie nie

Stopnie filtracji

Trzeba przyznać,że oczyszczacze powietrza marki Rotenso są bardzo zróżnicowane pod względem procesów filtracji powietrza. Efektem jest zawsze będzie oczyszczone powietrze. Jednak stopień filtracji jest istotnym czynnikiem przy wyborze oczyszczacza powietrza. Zobaczmy jak to wygląda w przypadku marki Rotenso?

Oczyszczacz powietrza Rotenso Cleo został wyposżony 5 etapów filtracji powietrza. Posiada filtr kompozytowy 4 w 1. W jednym opakowaniu znajdują się filtry: antybakteryjny EPA klasy E12, elektrostatyczny HD iAIR, z aktywnym węglem iAIR i zimnokatalityczny Cold Nano iAIR. Ostatnim, piątym etapem oczyszczana jest jonizacja powietrza.

Rotenso Wint to oczyszczacz powietrza z 6-etapowym procesem uzdatniania powietrza. Również został wyposażony w filtr kompozytowy 4 w 1. W jednej obudowie znajdują się filtry: elektrostatyczny HD iAIR, antybakteryjny EPA klasy E11, z aktywnym węglem iAIR i zimnokatalityczny Cold Nano iAIR. Dodatkowo powietrze poddane jest wiązce promieniowania UV, która skutecznie usuwa elementy organiczne oraz substancje toksyczne. Szóstym etapem oczyszczania jest uzupełnienie powietrza w jony ujemne tlenu.

W oczyszczaczu powietrza Rotenso Piura mamy już 7-etapów filtracji powietrza. Powietrze transportowane jest kolejno przez filtr elektrostatyczny, filtr bakteriobójczy EPA (klasy E12) oraz filtr z aktywnym węglem i powłoką srebra iAIR. Dodatkowo powietrze sterylizowane jest wiązką promieniowania UV. Ostatnim etapem oczyszczania (podobnie jak w poprzednich urządzeniach) jest uzupełnienie powietrza w jony ujemne.

Urządzenie Rotenso Ione (oczyszczacz powietrza z nawilżaczem) to kolejny wieloetapowy oczyszczacz powietrza. Zaopatrzony jest filtr elektrostatyczny, filtr antybakteryjny EPA klasy E12 oraz filtr z aktywnym węglem. Ostatnim etapem oczyszczania jest eliminacja zanieczyszczeń i uzupełnienie powietrza w jony ujemne przez Super Jonizator iAIR.

Najwięcej procesów filtracji powietrza przebiega w oczyszczaczu powietrza Rotenso Qube. Możemy doświadczyć aż osiem etapów oczyszczania powietrza. Posiada on filtr elektrostatyczny, filtr antybakteryjny EPA iAIR klasy E12, filtr wodny nawilżacza H2O piurR iAIR oraz filtr kompozytowy 3 w 1, w którego skład wchodzą filtry: z aktywnym węglem iAIR, nanokrystaliczny nanoCrystal iAIR i zimnokatalityczny Cold Nano iAIR. Następnie powietrze jest sterylizowane wiązką promieniowania UV. Ósmym etapem oczyszczania jest uzupełnienie powietrza w jony ujemne przez Super Jonizator iAIR.

Natomiat Roteno Aero wyposażone zostało w zaawansowany technologicznie filtr kompozytowy 6 w 1, składający się z: filtra antybakteryjnego EPA klasy E12, filtra elektrostatycznego HD iAIR, filtra z aktywnym węglem iAIR, filtr nanokrystalicznego nanoCrystal iAIR, filtra zimnokatalitycznego Cold Nano iAIR oraz filtra biologicznego Zeolite. Dodatkowo powietrze jest oczyszczane przez jonizator.


Oczyszczacze powietrza Rotenso - rozmiary.


Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Model Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Szerokość 390 mm 391 mm 450 mm 348 mm 330 mm 340 mm
Głębokość 390 mm 245 mm 298 mm 190 mm 170 mm 162 mm
Wysokość 915 mm 603 mm 616 mm 560 mm 510 mm 536 mm
Waga 13,0 kg 10,5 kg 7,8 kg 6,2 kg 5,5 kg 4,9 kg

Najmniejsze rozmiary posiada oczyszczacz powietrza Rotenso Cleo. Oczywiście filtruje on najmniejszą maksymalną powierzchnię. Największy natomiast jest oczyszczacz Rotenso Aero. Jego przeznaczeniem są natomiast duże powierzchnie.


Oczyszczacze powietrza Rotenso - cena


Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Model Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Cena katalogowa 1749 zł netto 1549 zł netto 949 zł netto 699 zł netto 499 zł netto 349 zł netto


Tagi: 

Pozostaw opinię